Darmowa wysyłka kurierska/Paczkomaty24 dla zamówień powyżej 200zł

Jak w ciekawy sposób zapakować wino na prezent?

Jak w ciekawy sposób zapakować wino na prezent

Wino jest bardzo popularnym elementem prezentu na różne okazje, a czasem, jeśli jest bardziej wyszukane, może stanowić prezent sam w sobie. Jednak żeby zwykła butelka wina potrafiła zachwycić, trzeba zadbać o jej wygląd, to znaczy – trzeba ją w coś zapakować. Wtedy najczęściej pada na zwykłą prezentową torebkę, lecz istnieją przecież o wiele ciekawsze rozwiązania na zapakowanie wina, a choć wymagają nieco więcej własnoręcznej pracy, to na pewno doceni je każdy, kto tak ozdobioną butelkę otrzyma.

Jak zapakować wino w prosty sposób?

To rozwiązanie będzie dobre dla osób, które chcą sprawić prezent przyjacielowi, rodzeństwu lub innemu bliskiemu na standardowe okazje, takie jak urodziny czy imieniny.

Najprostszym, najszybszym i najtańszym sposobem jest zakupienie w papierniczym wstążki/sznurka oraz ozdobnego papieru (Równie ładnym zamiennikiem będzie specjalny papier nacinany lub folia prezentowa), które będą do siebie dobrze pasować. Poza tym, potrzebne będą nożyczki, taśma i kilka wolnych minut.

Najpierw z papieru wytnij prostokąt na tyle duży, aby mógł okrążyć butelkę i wystawać trochę poza jej długość. Następnie na rozłożonym papierze połóż wino (Powinno leżeć, a nie stać). Obwiń je papierem, zagnij go do środka na dnie butelki, a wstążkę zawiąż na szyjce. Jeśli to będzie konieczne, obetnij papier na górze, tak, by nie zasłaniał w całości szyjki. Na wstążkę możesz też zawlec niewielką karteczkę z życzeniami. Sprawi to, że butelka będzie wyglądać oryginalnie, a ty dodasz jej coś od siebie. Ten drobny gest na pewno powinien zostać doceniony.

Dobrą opcją będzie także kupno pudełka, w którym wino będzie stanowić element większego prezentu. Do pudełka możesz wsadzić wybrane przez siebie upominki oraz wino np. obwiązane tylko ozdobną wstążką lub zapakowane w sposób opisany wyżej.

Jak zapakować wino w elegancki sposób?

Te sposoby nadadzą się dla tych, którzy chcą wręczyć wyjątkowy prezent swojej drugiej połówce, rodzicom, pracodawcy lub innym ważnym osobom w bardziej oficjalnych okolicznościach, np. z okazji rocznicy, podczas dużego przyjęcia.

Chociaż z użyciem odpowiedniego papieru i wstążki wino może wyglądać bardzo elegancko, efekt ten da się nawet polepszyć. Pomoże Ci w tym drewniana szkatuła. W zależności od wielkości szkatuły, możesz włożyć do niej także parę innych upominków, np. słodycze, kartkę z życzeniami, kwiaty. Niektórym szkatułom przyda się też wypełniacz, dzięki któremu wino będzie bezpieczniejsze. Użyj pomarszczonej bibuły albo innego papierowego wypełniacza. Na koniec, szkatułę możesz obwiązać tasiemką z załączoną kartką. Tak zapakowane wino, będzie prezentować się bardzo szykownie i zawsze będzie udanym prezentem.

Jednym z ciekawszych pomysłów na zapakowanie wina jest przywiązanie sztucznych kwiatów do szyjki butelki – tak, by całkowicie ją zasłonić. Następnie należy obwinąć całą butelkę papierem lub kawałkiem cienkiego materiału. Tym sposobem, butelka będzie wyglądać jak bukiet kwiatów. Jest to dobre połączenie na wesela oraz urodziny.

To, jak zapakujesz wino zależy od Ciebie

Jak widać, nawet własnoręczne zapakowanie wina jest rzeczą niezwykłą i osobliwą. Opcji jest wiele, ale pamiętaj, że możesz użyć dowolnego sposobu bez względu na okazję. Wybierz metodę, która w Twoim odczuciu najbardziej spodoba się osobie, jaką zamierzasz obdarować i ciesz się pięknie wyglądającym winem razem z nią.

Ostatnio dodane

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Tagaja, ul. Edwardów 148C, 97-400 Bełchatów, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

tel. 536 478 061

Koszyk