Darmowa wysyłka kurierska/Paczkomaty24 dla zamówień powyżej 200zł

Jak zrobić flower box ze sztucznych kwiatów?

Upominki kwiatowe stały się w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Idąc z duchem czasu, ogromnym zainteresowaniem cieszą się flower box- urocze pudełka, po brzegi wypełnione kwiatami, które wręczane są na wiele, różnorodnych okazji. Jak własnoręcznie wykonać efektowny flower box ze sztucznych kwiatów? Co będzie nam potrzebne do stworzenia własnych, oryginalnych kompozycji? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Zacznijmy od początku- co będzie potrzebne do stworzenia flower box?

Flower box ze sztucznych kwiatów będzie upominkiem, który przez długi czas będzie cieszył oko swojego posiadacza. W związku z tym należy dobrze przemyśleć dobór elementów, z których będziemy tworzyć nasze kompozycje kwiatowe. Do wykonania flower box potrzebne będzie: 

– ozdobne pudełko (kwadratowe bądź okrągłe),

– wstążka,

– nożyczki,

– gąbka florystyczna,

– taśma dwustronnie klejąca,

– dowolny rodzaj sztucznych kwiatów,

– nabłyszczacz do kwiatów.

Do tego należy dołożyć zapał, inspirację i chęć tworzenia, a z pewnością powstanie z naszych rąk małe arcydzieło, które zachwyci nas swoim efektem końcowym. Zdecydowanie najważniejszym w całej kompozycji jest wybór właściwych kwiatów oraz dopasowanie do nich pudełka.

Jak wykonać flower box?

W pierwszej kolejności należy trwałe, wybrane przez nas pudełko wyłożyć dokładnie na całej powierzchni gąbką florystyczną. W tym celu gąbkę należy mniej więcej przyciąć na kształt dna pudełka a następnie włożyć do pudełka i podociskać. Kolejnym krokiem jest najbardziej twórczy i ciekawy etap tworzenia kompozycji ze sztucznych kwiatów. Łodyżki wbijamy pod odpowiednim kątem w gąbkę. Są one elastyczne i podatne, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli doskonale połączyć ze sobą poszczególne wiązki kwiatów. Nożyczki przydadzą się do skrócenia łodyg. Ostatnim etapem jest udekorowanie pudełka wstążką. Nie jest to element konieczny, ale dodaje bardzo wiele walorów estetycznych całej kompozycji.  Warto kolor wstążki dobrać do całości kompozycji czy koloru pudełka ozdobnego. By wstążka nie przesuwała się i była trwale przymocowana, warto użyć taśmy dwustronnie klejącej. W regularnych odstępach należy umieścić ją na wstążce i przytwierdzić do pudełka. By uzyskać doskonały blask i podkreślić wybarwienie sztucznych kwiatów całą, zakończoną kompozycję stworzoną ze sztucznych kwiatów warto spryskać profesjonalnym nabłyszczaczem. 

Unikatowy prezent pełen jakości i dobrego smaku

Stworzenie własnego flower box należy do przyjemności. Praca nie jest ciężka i wymagająca. Tworząc kompozycje, wybierając poszczególne elementy, możemy dać upust swojej twórczości. Co więcej, ogromnym walorem jest unikatowość stworzonego prezentu czy dekoracji- mamy pewność, że jest to wyrób oryginalny i niepowtarzalny, którego nie można kupić. Jeśli więc zależy nam na przepięknej kompozycji kwiatowej, zamkniętej w uroczym, designerskim pudełku, która zachwyci swoim pięknem i kreatywnością, decyzja o własnoręcznym wykonaniu flower box ze sztucznych kwiatów, będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę!. 

Ostatnio dodane

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Tagaja, ul. Edwardów 148C, 97-400 Bełchatów, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

tel. 536 478 061

Koszyk