Darmowa wysyłka kurierska/Paczkomaty24 dla zamówień powyżej 200zł

Decoupage

Kategorie produktów

Wyświetlanie 1–12 z 204 wyników

Decoupage to technika rzemieślnicza, która pozwala na przekształcanie przedmiotów codziennego użytku, za pomocą wzorzystego i kolorowego papieru. Wycięte zdjęcie, przykleja się do przedmiotu, a następnie pokrywa warstwami werniksu. Gotowy przedmiot może wyglądać tak pięknie, że wydaje się być profesjonalnie pomalowany. Możesz tak ozdobić prawie wszystko w domu – i jest to świetny sposób na upiększenie lub odświeżenie mebli, które wyglądają na nieco zniszczone i zużyte. Możesz użyć rzeczy, które już posiadasz, ale chcesz spersonalizować, lub kupionych specjalnie do decoupage. Idealne będą zwykłe, proste drewniane pudełka i przedmioty. Tę technikę możesz również wykorzystać do tworzenia ozdób na specjalne okazje np. Wielkanoc – tworząc wzory na jajkach, czy Boże Narodzenie, wykonując własne ozdoby na choinkę.
Decoupage – jak zacząć?
Przejrzyj naszą ofertę artykułów do decoupage, aby dowiedzieć się, jak proste jest to rzemiosło. To, czego potrzebujesz na początek, to kilka podstawowych materiałów i narzędzi, nożyczki, nóż rzemieślniczy, papier do pakowania, czasopisma lub papierowe serwetki. U nas znajdziesz dekoracyjne papiery do decoupage w szerokiej gamie motywów, stylów i kolorów. Papier ryżowy do techniki decoupage, który nadaje się do dekoracji na każdej powierzchni – drewnie, szkle, ceramice, kartonie, styropianie, tkaninie, plastiku i innych. Po zwilżeniu papier staje się przezroczysty i można go przykleić klejem lub lakierem do decoupage.
Co jeszcze może się przydać?
Masy oraz media do decoupage, pomogą Ci przenieść tę technikę na wyższy poziom dzięki efektom matowania i nakładania trójwymiarowych warstw. Pasta strukturalna nałożona bezpośrednio albo za pomocą szablonu to fantastyczny sposób na dodanie wymiaru do Twojej pracy. Masy można malować farbami akrylowymi po wyschnięciu lub pozostawić bez zmian. Lakiery i media do spękań to produkty do efektów specjalnych, odpowiednie do tworzenia powierzchni o postarzanym wyglądzie. Użyj naszego medium do spękań między dwiema warstwami farb akrylowych – spowoduje to pęknięcie drugiej warstwy farby. W celu wzmocnienia efektu można użyć pasty postarzającej. Kleje do decoupage dostępne w naszej ofercie mogą być stosowane zarówno jako klej, jak i lakier. Lakier z połyskiem świetnie pokrywa drobne niedoskonałości i nie powoduje zmętnienia obrazu. Jeśli potrzebujesz matowego wykończenia, najlepszy będzie lakier z połyskiem do każdej warstwy, a następnie matowy werniks tylko do ostatniej warstwy. Fajną rzeczą w tym rzemiośle jest to, że prawdopodobnie masz wiele materiałów leżących w Twoim własnym domu, aby móc teraz zacząć tworzyć proste projekty. Wszystkie materiały, których nie znajdziesz u siebie, możesz zamówić u nas.

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Tagaja, ul. Edwardów 148C, 97-400 Bełchatów, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

tel. 536 478 061

Koszyk