Darmowa wysyłka kurierska/Paczkomaty24 dla zamówień powyżej 200zł

Klej do decoupage

Kategorie produktów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kleje do decoupage to podstawowe narzędzie każdego rękodzielnika tworzącego z wykorzystaniem tej techniki zdobienia. Bez niego żaden projekt nie ma szans. Odpowiednio dobrany klej do decoupage zabezpieczy prace oraz da nam pewność trwałości stworzonych dekoracji. W naszym sklepie dostępne są kleje na bazie wody, z dodatkiem werniksu, przeznaczone do różnych powierzchni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym charakteryzują się poszczególne rodzaje, jakie są między nimi różnice, który będzie najlepszy do Twoich prac – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Kleje do decoupage na bazie wody.

Jeżeli swoje prace tworzysz przy użyciu dekoracyjnych serwetek, papieru do decoupage lub ryżowego, ten klej jest zdecydowanie dla Ciebie. Występuje w białym kolorze i posiada półpłynną konsystencję. Aplikujemy go bezpośrednio pędzelkiem dopasowanym do wielkości dekorowanego obszaru. Po naniesieniu na wskazany obszar klej staje się przezroczysty. Zazwyczaj nałożenie trzech warstw jest wystarczające aby uzyskać ochronną warstwę i połysk. Po wyschnięciu należy jako top nałożyć werniks lub wybrany lakier. Klej do decoupage na bazie wody można wykorzystać praktycznie do każdej ozdabianej powierzchni. Dobrze sprawdzi się na drewnie, szkle czy ceramice.

Kleje do decoupage z werniksem.

To kolejny rodzaj kleju dostępny w naszym sklepie. Werniks to nic innego jak lakier stosowany jako wykończeniowa warstwa zabezpieczającą dekorowane powierzchnie. Można użyć go w postaci osobnego produktu lub już zawartego w kleju, jako produkt 2 w 1. To zdecydowanie oszczędność czasu podczas prac. Klej z werniksem stanowi też duże ułatwienie w pracy i jest sposobem na to aby zmniejszyć liczbę posiadanych preparatów do twórczego decoupage.
Klej z dodatkiem werniksu od razu tworzy zewnętrzną warstwę ochronną na naszej pracy. W tym przypadku również trzy warstwy zabezpieczą dekorowany obszar i nadadzą połysk. klej nanosimy pędzelkiem. Klej do decoupage z werniksem możemy wykorzystać do zabezpieczenia prac wykonanych na tych samych materiałach co w przypadku kleju na bazie wody, czyli na drewnie, szkle, ceramice.

Kleje do decoupage do świec.

To klej zdecydowanie do zadań specjalnych. Dzięki zawartości w składnie wosku, sprawia, że przyklejony motyw nie spala się, a topi wraz z czasem palenia świecy. Klej do świec nie dość, że pokrywa ozdobioną świecę ochronną warstwą z połyskiem to dodatkowo zabezpiecza przed dymieniem oraz wydzielaniem przykrego zapachu. Klej sprawdzi się przy elementach z papieru ryżowego oraz z serwetek ozdobnych. Nakładamy go pędzelkiem bezpośrednio na świecę, następnie czekamy aż wyschnie. Kolejno przyklejamy wybrany motyw oraz smarujemy ponownie naszym klejem.
Kleje do decoupage, niezależnie od ich rodzaju czy przeznaczenia należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Pozwoli to na zachowanie ich właściwości oraz świeżości przez długi czas.

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Tagaja, ul. Edwardów 148C, 97-400 Bełchatów, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

tel. 536 478 061

Koszyk