Darmowa wysyłka kurierska/Paczkomaty24 dla zamówień powyżej 200zł

Werniksy

Kategorie produktów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wszystkie niezbędne elementy do wykonania naszego dzieła decoupage już mamy!

Zaczynamy działać i po kilku godzinach pracy nasze rękodzieło jest gotowe. Dumnie patrzymy na nie i zaczynamy się zastanawiać jak utrwalić je i uczynić piękne na lata.

Intuicja podpowiada nam lakier, zabezpieczy on powierzchnie i nada połysku. Jednak jak dokonać właściwego wyboru, aby nie zniszczyć efektów pracy?

Werniks do decoupage

Werniks zwany również szlachetnym lakierem, swoje korzenie posiada w malarstwie i z niego się wywodzi.

Niemniej doskonale nadaje się również do utrwalania naszych dzieł decoupage. Werniks jest lakierem opartym na bazie wody.

Ma za zadanie nie tylko chronić powierzchnie, tworząc szczelną powłokę odporną na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym plusem wynikającym z jego zastosowania jest pogłębiony kolor lub połysk.

W zależności od wybranego roztworu wykończenie może być:

  • matowe -idealnie podkreślające i dodające szyku misternie wykonanej pracy.
  • na połysk -dodaje kolorom głębi i sprawia, że są bardziej żywe. Ponadto wykończenie na połysk przyciąga bardziej uwagę i eksponuje nasze dzieło sztuki.
  • aksamitne z efektem szronu -może też być określone jako wykończenie super matowe. Jednolita matowa powłoka nadaje jedwabisty efekt szronu

Nanoszenie jest banalnie proste. W tym celu najlepiej wykorzystać pędzel. Pełne zabezpieczanie otrzymamy, nanosząc kilka warstw, jedna po drugiej. Ważne jest to, aby powierzchnia dobrze ona wyschła przed naniesieniem kolejnej.

Ponadto werniks może nie tylko utrwalić nasze dzieło, ale także uratować je, gdy doszło do pomarszczenia wzoru podczas nanoszenia. Umiejętnie nałożone kilka warstw lakieru powinno uratować sytuację. Powierzchnia będzie gładka, a defekty niezauważalne.

Płyny transferowe

Jak sama nazwa sugeruje, służą one, do przenoszenia zarówno kolorowych, jak i czarno-białych obrazów, wydruków laserowych, na inne powierzchnie.

Ilość wzorów, które możemy znaleźć w Internecie, jest niemalże nieskończona. Transfer ich na materiały takie jak drewno, tkanina itd. może być banalnie prosty!

  • Pierwszy krokiem będzie przyłożenie wydruku na ozdabianą powierzchnię.
  • Następnie nasączamy medium transferowym obraz przy pomocy wacika, gąbki lub pędzla.
  • Dociskamy szpatułką drewnianą lub z tworzywa sztucznego.
  • Usuwamy papier i utrwalamy werniksem.

Wykonując poprawnie wszystkie powyższe kroki, nasze dzieło będzie skończone w niedługim czasie. Zastosowanie powłok ochronnych zagwarantuje, że nawet po kilku latach, nasze rękodzieło, będzie wyglądało równie dobrze, jak pierwszego dnia.

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Tagaja, ul. Edwardów 148C, 97-400 Bełchatów, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

tel. 536 478 061

Koszyk